Українська Русский English

Технології

Клімат та підживлення

Ми можемо з упевненістю сказати, що зими у нас немає!

В кінці 2008 року були введені в експлуатацію теплиці площею 5 га і висотою 7 м, в яких впроваджена технологія вирощування світлокультури. Ця технологія дозволяє вести цілорічне вирощування томатів і огірків з додатковим освітленням для покращення фотосинтезу в рослинах в зимовий період часу.

Встановлено, що формування врожаю на суцвіттях прямо пропорційно освітленості: чим вище освітленість, тим більше закладається суцвіть, коротше період цвітіння і більша кількість квіток. Вирощування томата в зимовий період в умовах світлокультури не знижує якості продукції, а також її поживної цінності.

Виробництво продукції в теплицях з світлокультурою і без теплиці
Січ
Лют
Бер
Квіт
Трав
Черв
Лип
Серп
Вер
Жовт
Лист
Груд
з світлокультурою      
без світлокультури      

 

Кліматичні умови і поживне середовище - це дві ключові умови, що визначають швидкість і якість розвитку рослин, дозрівання врожаю і його кінцевий обсяг. Саме тому ми приділяємо велике значення цим аспектам виробництва.

Комп'ютерний контроль над мікрокліматом в теплицях дозволяє вести постійний аналіз внутрішніх і зовнішніх кліматичних показників (температури, швидкості і напряму вітру, вологості, рівня сонячної радіації). На підставі цих даних комп'ютер керує такими системами:

  • вентиляції;
  • зашторювання;
  • опалення;
  • крапельного поливу;
  • дозування вуглекислого газу.

Автоматизована система крапельного поливу вже встигла стати еталонною для підприємств, що займаються вирощуванням рослин у закритому ґрунті. У комплексі з постійним лабораторним моніторингом якості субстрату і води ця система дозволяє нам абсолютно точно дозувати полив і підживлення рослин в залежності від того, на якій стадії вегетації вони знаходяться. Зрозуміло, що така система поливу істотно знижує витрати води, але головне - це те, що вона дозволяє гарантовано отримувати високоякісний урожай. Крім того, ми використовуємо ультрафіолетову очистку дренажної води.

Субстрат

Субстрат - це те місце, де мешкає корінь рослини і, зрозуміло, що від його якості залежить ріст, врожайність і в цілому здоров'я рослини. Сьогодні найпоширенішим субстратом для вирощування рослин у закритому ґрунті є мінеральна вата. Її суттєвими недоліками є мала буферність і складнощі з утилізацією. Вирішення цих проблем, як часто буває в нашій галузі, було знайдено в Голландії.

Кокосовий субстрат - це повністю органічний продукт, який виготовляється із спеціальним чином обробленої та підготовленої кокосової тріски. Тому він є екологічною альтернативою мінеральній ваті. У ньому відсутні патогенні організми, збалансований рівень рH і головне - він має найвищу буферність, тобто здатність до накопичення та утримання вологи, при цьому рівень вмісту повітря в ньому доходить до 30-40%. Все це створює прекрасні умови для повноцінного розвитку кореневої системи. Протягом всього періоду вегетації корені залишаються білими і здоровими. Це усуває необхідність додаткової роботи з підтримки життєдіяльності кореневої системи, і головне те, що рослини в такому субстраті стають значно сильніше і здоровіше своїх скловатних побратимів, а плоди набувають високі смакові якості.

Лотки

Ще одне досягнення - це переведення наших теплиць на технологію піднятих лотків, які розташовані на певній висоті від рівня підлоги. Що це нам дає? По-перше, це значно покращує показники термобалансу рослинного субстрату, по-друге, забезпечується краща вентиляція теплиць, по-третє, зростають можливості використання механізації. Крім того, персоналу значно зручніше доглядати за рослинами, і, отже, зростає продуктивність праці.

Запилення

Добре відомо, що джмелі і бджоли - активні запилювачі багатьох видів рослин. Ми активно використовуємо цих комах в теплицях для запилення рослин. Це ще один плюс в доказі безпеки наших овочів, тому що джмелі і бджоли є індикаторами стану навколишнього середовища.

Облік праці

У 2008 році в кількох теплицях була встановлена ​​автоматизована комп'ютерна система PrivAssist. Завдяки їй відпадає необхідність в ручному введенні даних.

Переваги PrivAssist:

  • Дані по виконаних роботах і зібраній продукції вводяться на місці
  • Є доступ до точних поточних даних в будь-який час доби
  • Є інструментом для підвищення продуктивності праці

Енергетичний комплекс

Сам вираз «тепличне господарство» передбачає використання теплової енергії, і від того, яким чином ви будете її отримувати, доставляти, розподіляти і зберігати, які технології при цьому використовуються, - саме від цього багато в чому залежить економічна ефективність роботи всього господарства, особливо в часи стрімкого подорожчення енергоресурсів.

Ми вже говорили про використання в нашому господарстві системи автоматичного зашторювання енергозберігаючими і сонцезахисними екранами, технології піднятих лотків і багатоконтурної системи обігріву теплиць, системи вирівнювання температурного поля по площі теплиць і, звичайно, про те, що всі системи керуються комп'ютером, тобто мають максимальний рівень ефективності. Але на сьогоднішній день предметом особливої ​​гордості підприємства є наш енергетичний комплекс. В ньому успішно реалізовані самі передові світові технології по одночасному виробленню електричної та теплової енергії за принципом когенерації, а також раціонального використання побічних продуктів згоряння природного газу для живлення рослин. Йдеться насамперед про вуглекислий газ, без якого фотосинтез неможливий.

Побудова сучасного енергетичного комплексу з використанням когенераційної газопоршневої установки виробництва Caterpillar дозволило нам значно скоротити свої витрати на придбання енергоресурсів. Більш того, зараз ми активно розвиваємо проект з використання вторинної енергії. Зараз ця енергія просто викидається в повітря, забруднюючи наше навколишнє середовище.

Черговий проект, який впроваджено на комбінаті - електрична котельня загальною потужністю 40 МВт, призначена виробляти тепло, використовуючи значно дешевший нічний тариф на електроенергію. Це дає можливість скоротити вартість тепла на 30% порівняно з газом.